cats2250

Az októberi meseműhely során Tomy Wolf: Mesél az erdő – A kukoricaszem mesével ismerkedtek meg a gyerekek. A gyermekek számára izgalmas játékokat, tevékenységeket tartogatott,a „Kukorica projekt˝. A kukoricafosztás, morzsolás, közben népdalokkal ismerkedtek, régi hagyományokat elevenítettünk fel. Képeket nézegettünk a kukorica tárolására szolgáló építményekről, kukoricamorzsoló eszközökről, kombájnokról. Vizuális tevékenységünk alapja is a kukorica volt, mindenki elkészítette a saját kukoricáját. Természetesen nem maradhatott ki a tapasztalatszerzés során, hogy megkóstoljuk a kukoricát, amelyet nagyon jó kedvvel fogyasztottak.