Az óvodás korosztály számára meghatározó fontosságú az egészséges életmódra való felkészítés, az egészségtudatos tevékenységek megalapozása. A legtöbb gyermek tisztában van a testmozgás, helyes táplálkozás fontosságával, azonban a gyermekek többsége különböző lelki problémákkal küzd, amelyek kihatnak a mindennapi tevékenységeikre, közérzetükre. „A lelki egészség világnapja” alkalmából a gyógyító mese jegyében szülők, nagyszülők mesemondó napját tartottunk a Mesepark Óvodában, ami reményeink szerint elősegítette mind a gyermekeket, mind a résztvevő szülőket, nagyszülőket abban, hogy ezen a napon csak boldog, örömteli pillanatokat éljenek át, amelyeken keresztül megtapasztalhatják az odafigyelés, szeretet fontosságát. Köszönjük a résztvevőknek, hogy segítették megvalósítani elképzeléseinket, s hozzájárultak a gyermekek örömteli, vidám perceihez.