Az ősz második hónapjában helyi sajátosságainkat kihasználva séták/túrák során gesztenyét gyűjtöttünk, kukoricát szedtünk, olajtököt magoztunk, leszüreteltük a szőlőt ovis kertünkből, tapasztalatot gyűjtöttünk ehető és mérgező növényekkel kapcsolatosan.

Az idősek világnapja alkalmából nagycsoportosaink versekkel – dalokkal köszöntötték falunk legidősebb női és férfi lakosát. Meghívást kaptunk a szomszédos iskolába Hóy Tibor napra ahol a nagycsoportosok az iskolásokkal közösen csapatjátékokban vettek részt, repülőgép pilótákkal találkozhattak, majd a falu felett elrepülő vadászrepülőket is láthatták/hallhatták. Élményeinket vizuálisan is megörökítettük. A hónap lezárásaként a szülőkkel együtt őszi kreatív délutánt szerveztünk tökfaragással, levélmanó ragasztással, fekete macskák, varjak és tökök festésével.