A Mikulásvárás a Meseparkos gyerekek életében, idén is sok örömet, készülődést, meghitt pillanatot tartogatott. Úgy gondolom, hogy a mese varázslatos ereje és a Mikulásnapi sportolás nélkül nem is lehetne szebb a Meseparkosok Mikuláshete. A gyerekek december 5-n egy bábelőadást néztek meg, amit az óvodapedagógusok meséltek az érdeklődő kis közönségnek.

A bábelőadás meghallgatása után, a gyerekek, csoportonként verssel és gitárzenével kísért közös énekkel ünnepeltek. December 6-a, Miklós napja jobban nem is sikerülhetett volna, a hóesés beindította a jókedvünket. Idén a Mikulás Kupát a Kiss László Sportcsarnokban rendezhettük meg. A helyszín, rendkívül alkalmas volt a közös mozgásra, a gyerekek, zenével kísért, több állomásból álló akadálypályán próbálhatták ki ügyességüket. A program lezárásaként a gyerekek nagy örömére, a Mikulás zsákjából előkerül még egy kis szaloncukor és egy Mikulás nyaklánc. Mi felnőttek, Mikulásnapra pedig mit is kívánhatnánk szebbet a gyerekeknek, mint hogy szánkózzanak, hógolyózzanak, élvezzék a téli időjárást.