Hagyományőrző óvoda vagyunk, így nálunk kiemelt időszak a farsang. A néphagyományok megismerése, illetve felelevenítése után, két napos vigadalommal búcsúztattuk a telet. Hagyományteremtő szándékkal farsang hétfőn táncházi mulatságra és vidám játékos délelőttre invitáltuk a szülőket, akik szép számmal meg is jelentek. Sinkovics Zoltán táncpedagógus vezetésével, táncolással alapoztuk meg a hangulatot. Ezután különféle ügyességi, és vicces feladatokkal folytattuk. A gyerekek is és a szülők is nagyon aktívak, kreatívak voltak, önfeledten játszott mindenki.

Húshagyókedden rendeztük a hagyományos farsangi mulatságunkat a gyerekekkel. Szuper jelmezek, játékos feladatok, rengeteg tánc és vidámság tarkította a délelőttöt.

Reményeink szerint sikerült távozásra bírnunk a telet, és végre megérkezhet a várva várt tavasz.