A Tündérliget Óvoda Munkaközössége szakmai napot szervezett Kaposvárra, ahol dr. Mosoni László, a zselici Csillagpark vezetője bemutatta nekünk az Erdők Háza interaktív Látogatóközpontot. Az erdővilág értékeinek játékos formában történő átadására remek lehetőséget kaptunk, a kiállított interaktív játékok, információs tablók, terepasztalok, érzékszerveinkre hagyatkozó élményszobák, rovar- és madármakettek  megtekintésével, kipróbálásával. Itt kicsik és nagyok egyaránt élményszerűen tanulhatnak az erdő életközösségéről.

Nagyon különleges élmény volt számunkra, hogy a város nyüzsgő központjában egy csendes, madárhangtól csicsergő, erdő neszeit halló elvonulásra is van itt lehetőség. A nap további részében megtekintettük a Fekete István Látogatóközpontot a Deseda-tó mellett, ahol szintén az interaktív játékok bel-és kültéri tárházával gazdagodtunk. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, szikrázó, csodás napsütésben élvezhettük a gyönyörű természetvédelmi területen fekvő Deseda-tó nyugalmát, élővilágát. Élményekben, sok ötlettel gazdagodva érkeztünk vissza, amelyeket szeretnénk mi is felhasználni a későbbiekben óvodánk fejlesztésekor.